Péče o pleť na konci zimy

Péče o pleť na konci zimy

Každoročně svou pleť během zimního období chráníme jako drahocenný poklad před nepříznivými vnějšími vlivy jako je mráz, vítr a střídání nízkých venkovních teplot s příjemnou teplotou našich příbytků. Letošní zima navíc velmi šetřila slunečními paprsky, což se projevilo nejen na naší náladě, ale také na vzhledu naší pleti.

Co by měla každá z nás udělat proto, abychom jaro přivítaly s rozzářenou a svěží pletí?
Klíč k úspěchu je v každodenní pravidelné péči vhodně zvolenými a kvalitními přípravky. Základní, pravidelná péče o pleť sestávající z čištění, tonizace a hydratace, je jistě už pro každou z nás samozřejmostí. Pokud si nevíte rady, svěřte se s důvěrou do rukou zkušené kosmetičky, která Vám ochotně poradí. Všechny dobře víme, že právě každodenní rituály péče o pleť přinášejí nejlepší výsledky. Kromě toho však můžeme bez ohledu na věk a typ pleti v tomto období přidat pár speciálních přípravků pro odstranění unaveného vzhledu pleti.

Pro všechny typy pletí se po zimě výborně hodí speciální řada pro unavenou pleť od Thalac.

1. Peeling

Gommace Eclat Thalac

Gommace Eclat Thalac

Odstraňte odumřelé kožní buňky jemným peelingem a odhalte novou, svěží vrstvu pleti. Pozor na pleť s červenými žilkami, pro kterou není vhodný mechanický peeling. Čím jemnější pleť máte, tím obezřetněji si při výběru výrobků počínejte. Mým osobním tipem je Rozjasňující gomáž. Jemná krémová textura odstraňuje nečistoty, hrubou kůži a odumřelé kožní buňky a zároveň obsahuje zklidňující aktivní přísady. Je vhodná pro všechny typy pleti. Zanechává pokožku krásně revitalizovanou, jemnou a hedvábnou. Pokd máte ráda inovativní produkty, doporučuji vyzkoušet Vitamínové duo, což je výrobek typu 2v1 – pleťová maska a peeling. Kombinuje exfoliační částečky s bohatou hydratační maskou. Vrásky budou díky hydrataci vyhlazeny a pleť zůstane svěží a pružná.

2. Maska

Masque Hydratant Thalac

Masque Hydratant Thalac

Dalším krokem je pleťová maska. Naneste ji na obličej, krk i dekolt. Po peelingu pleť mnohem lépe vstřebává účinné složky, které maska obsahuje a dokáže je beze zbytku využít. Proti únavě pleti vyzkoušejte Hydratační vitamínovou masku, která má hutnou krémovou konzistenci a je schopna pleť maximálně hydratovat a zjemnit během pouhých 5-10 minut. Vrásky budou zmírněny, pleť je vyživená a osvěžená a vypadá zdravě a odpočatě.

3. Pečující krém

Cream confort vitaminé

Cream confort vitaminé Thalac

Nakonec naneste Pečující vitamínový krém pro výživu a regeneraci pleti. Je velmi lehký a přesto nabitý nezbytnými vitamíny. Dodává okamžitý pocit pohody, zklidňuje napětí, podporuje pružnost a revitalizuje. Přirozený jas pokožky je obnoven a pleť je chráněna před škodlivými vnějšími vlivy.

4. Tónování pleti

Auto Bronzante Creme Thalac

Auto Bronzante Creme Thalac

Jako příprava na jaro jsou vhodné krémy s lehkým tónovacím efektem, případně s obsahem samoopalovacích složek, které dodají během pár dnů Vaší pleti krásný, sluncem políbený a zářivý vzhled. Pro okamžitou barvu naneste Tónující hydratační krém, který poskytuje efekt make-upu a dokonale upravené pleti díky jemnému zabarvení částic perlorodek, tónovacím přísadám a aktivním hydratačním složkám. Vaše pleť bude okamžitě zářit přirozeně bronzovým nádechem.

 

Pokud chcete docílit postupného, trvanlivého zabarvení pleti jako po přirozeném opalování, vyzkoušejte Samoopalovací rozjasňující krém, speciálně vyvinutý pro přirozeně opálený a zářivý vzhled pleti po celý rok. Účinek se dostaví již za několik málo dní. Nemastná konzistence pro snadné roztírání, rychle se vstřebává.
Pestrá strava s dostatkem čerstvé zeleniny a ovoce, vhodný pitný režim a pravidelný pohyb, nejlépe na čerstvém vzduchu, samozřejmě zdravý vzhled pleti ještě umocní. Vaše pleť Vám vynaloženou péči vrátí tím, že bude vypadat výborně bez ohledu na věk.

Do společnosti

Kouřové líčení

Kouřové líčení

Koncem zimy ještě pokračuje plesová sezóna. Krásná a speciálně ošetřená pleť je skvělý základ pro jakékoliv líčení. Plesy a nejrůznější společenské události vybízejí k experimentování s barvami. Pokud máte barvy ráda, můžete si s nimi pohrávat a vytvářet rozmanité kombinace. Nebo můžete dát přednost kouřovému líčení očí, které je neustále „in“.

Letos je jedním ze zimních trendů i výrazná barva rtěnky v tónech malin, ostružin, jahod či jeřabin. Využijte společenské události k vytvoření nevšedního vzhledu, abyste se cítila výjimečná a těšila se z obdivu okolí. Líčení by mělo dotvářet Váš osobní styl a podtrhnout Vaši osobnost. Pamatujte také na sladění účesu, šperků a doplňků, aby celkový dojem byl opravdu okouzlující. Líčení Marie Mandelíková, Foto: Ota Mandelík.